Post

Recenzja zegarka Apple Watch Series 7

Sprzedaż zegarka Apple Watch 7 już się rozpoczęła, ale wiele osób nadal ma wątpliwości, czy powinno kupić kolejny nowy produkt. Było wiele oczekiwań, z których nie wszystkie zostały spełnione. Nie należy jednak spieszyć się z wyciąganiem wniosków. Na początek przedstawiamy Wam recenzję zegarka Apple Watch 7. Przyjrzyjmy się wspólnie, czym charakteryzuje się nowy produkt, a także omówmy zmiany wprowadzone w stosunku do poprzedniej generacji.

Ogólny opis i główne cechy zegarka Apple Watch Series 7

Apple Watch Series 7 jest dostępny w dwóch rozmiarach: 41 mm i 45 mm o wadze odpowiednio 32 g i 38,8 g. Opakowanie urządzenia nie uległo zmianie, z wyjątkiem pasków samoprzylepnych. W opakowaniu znajduje się sam zegarek oraz kabel do ładowania z magnetyczną podkładką.

Zacznijmy od wymienienia najważniejszych cech zegarka Apple Watch 7:

 • - ekran jest prostokątny, OLED, Retina;
 • - obudowa - aluminium;
 • - kolorystyka - 5 odcieni do wyboru;
 • - procesor - S7 System-in-Package, 2 rdzenie;
 • - system operacyjny - watchOS 8;
 • - pamięć wewnętrzna - 32 GB;
 • - stopień ochrony - IP6X, WR50 (5 barów).
 • - technologia NFC

apple watch 7

Ładowarka i szybkość ładowania

Pierwszą rzeczą, od której należy zacząć recenzję zegarka, jest ładowanie. Nowy smartwatch Apple ładuje się znacznie szybciej. W ciągu 45 minut. - 80%.

To pozwala nam na szybkie naładowanie zegarka przed pójściem spać, aby móc korzystać z funkcji śledzenia snu. Wystarczy 8 minut ładowania, aby zapewnić 8 godzin śledzenia. Musisz jednak dysponować odpowiednim zasilaczem obsługującym tryb szybkiego ładowania. W opakowaniu nie ma żadnego zasilacza, jest tylko kabel, nie ze złączem USB typu A, ale ze złączem USB typu C. Większość osób ma taką ładowarkę, więc teraz nie jest potrzebny osobny przewód do Apple Watch. Najważniejsze, aby nie zapomnieć o zakupie zasilacza.

Pojemność akumulatora nie uległa zmianie. Średni czas pracy baterii wynosi 18 godzin. Wszystko zależy jednak od intensywności użytkowania. Niektórym wystarcza to na jeden dzień roboczy, inni rozciągają ładunek do półtora dnia.

Procesor

Jeśli spojrzymy na specyfikację zegarka Watch 7 pod względem wydajności, to kwestię tę można uznać za zamkniętą wraz z wersją 4 zegarka Apple Watch, która już wykazała się dobrą reakcją.

Wydajność Serii 6 wzrosła o około 20%. Przypuszczano, że procesor z Serii 6 znajdzie się także w Serii 7, choć specyfikacja wskazuje na inne układy: System w pakiecie S6 i System w pakiecie S7. Rzecz w tym, że niektórym ciekawskim programistom udało się dokopać do kodu i odkryli, że oba procesory mają tę samą nazwę kodową.

Prawdopodobnie właśnie dlatego firma Apple nie podkreśliła wydajności nowego zegarka 7. Nie zmienia to jednak faktu, że w zegarku wszystko działa tak, jak powinno: animacje są płynne, a uruchamianie i przełączanie się między aplikacjami błyskawiczne.

smartwatch

Ekran i wyświetlacz

Przejdźmy teraz do ekranu, który można uznać za jeden z głównych powodów, dla których warto dziś kupić Serię 7. Nowy Apple Watch Series 7 ma ekran o 20% większy niż poprzedni model 6. Ponadto konstruktorzy zmniejszyli grubość ramki. Zwiększa to powierzchnię użytkową wyświetlacza, który zajmuje teraz prawie całą przednią część urządzenia.

Co ciekawe, efekt ten uzyskano dzięki zminimalizowaniu rozmiaru osłonki:

 • - Apple Watch Series 7, model 41 mm. Wymiary to 35x41 mm. Dla porównania, poprzednia wersja miała wymiary 34x40 mm.
 • - Apple Watch Series 7, model 45 mm. Wymiary - 38x45 mm. W stosunku do poprzedniej generacji zmieniła się tylko długość - z 44 mm zrobiło się 45 mm.

Nie sposób nie wspomnieć o nietypowym kształcie ekranu. Jej krawędzie są gładko zaokrąglone, dzięki czemu wizualnie tworzą niemal ciągłą, integralną powierzchnię. Odnosi się również wrażenie, że tekst na krawędziach wygina się wraz ze szkłem.

Cieńsze ramki - czy to zauważalne?

Zmniejszone ramki w nowym zegarku Apple Watch wywołują wiele kontrowersji. Są one o 40% cieńsze - mają 1,7 mm, w porównaniu z 3 mm w poprzedniej generacji. Z jednej strony rzeczywiście przyczyniło się to do zwiększenia powierzchni użytkowej wyświetlacza. Z drugiej strony, wielu użytkowników nawet tego nie zauważa. Jeśli nie przyglądasz się uważnie szczegółom, możesz nie być w stanie odróżnić szóstej wersji Apple Watch od siódmej na pierwszy rzut oka.

Jest na to pewne wyjaśnienie. W ostatnich latach firma Apple tak bardzo starała się ukryć grube ramki za całkowicie czarnym wyświetlaczem, że osiągnęła wręcz odwrotny efekt. Dzięki temu, że niektóre pokrętła ukrywają wielkość ekranu, modele Serii 6 i 7 wyglądają niemal identycznie.

Aby wybrnąć z tej sytuacji i podkreślić "rozszerzone granice", programiści dodali do Apple Watch Series 7 nowe pokrętło - "Contour", które niejako przylega do granic powiększonego ekranu. Wskaźnik powiadomienia jest przesunięty na bok, aby nie zachodził na numer. W ustawieniach można ustawić dowolny kolor tarczy, a nawet wybrać tryb z mieniącymi się odcieniami, w którym można bawić się cyframi, przesuwając pokrętło Digital Crown.

Do nowego zegarka Apple Watch Series 7 dodano dwie wyjątkowe tarcze. Druga opcja to "Modular" (podwójna), która umożliwia jednoczesne wyświetlanie dwóch dużych widżetów. 

smartwatch

Prostsze sterowanie

Choć z zewnątrz nie zawsze można stwierdzić, jakie są różnice pomiędzy Apple Watch Series 7 i Series 6, większy ekran nadal zapewnia zegarkowi przewagę w użytkowaniu:

 • - Ilość tekstu na wyświetlaczu jest teraz dwukrotnie większa. Jest to przydatne podczas wpisywania kodu dostępu, korzystania z kalkulatora i innych aplikacji, które zostały przeprojektowane na potrzeby nowego formatu.
 • - Opinie użytkowników potwierdzają, że wprowadzanie liczb, przeglądanie i pisanie wiadomości oraz czytanie tekstu w widżetach stało się znacznie łatwiejsze. Nie trzeba się już koncentrować, aby nacisnąć każdy przycisk. Można je łatwo wytłoczyć bez popełnienia błędu za pierwszym razem.
 • - Dzięki większemu ekranowi nowy model inteligentnego zegarka jest wyposażony w czcionki o dwóch większych rozmiarach. Dla osób o słabym wzroku i użytkowników w zaawansowanym wieku jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które umożliwia bezproblemowe odczytywanie wszelkich informacji z ekranu.

Jasność wyświetlacza

Wyświetlacz nowego zegarka Apple Watch 7 ma zwiększoną jasność. Jego maksymalna wartość wynosi 1000 cd/m2, a w trybie pasywnym 500 cd/m2, czyli o 70% więcej niż w poprzedniej generacji.

Wytrzymałość ekranu

Kolejna zmiana w cechach ekranu Apple Watch Series 7 dotyczy trwałości ekranu. Przednia szyba jest o 50 procent grubsza, a środkowa - dwukrotnie grubsza. Podstawa szkła jest płaska. W połączeniu ze zwiększoną grubością szkła zapewnia to jego wyjątkową trwałość i odporność na pęknięcia. Prawdopodobieństwo stłuczenia takiego szkła jest bardzo małe.

smartwatch

Ochrona przed pyłem i wodą

Apple Watch Series 7 jest wodoodporny na poziomie WR50, dzięki czemu jest odporny na deszcz i zachlapania, a jego użytkownik może pływać na powierzchni wody, nie zanurzając się zbyt głęboko. Nowy Apple Watch jest także wyposażony w stopień ochrony IP6X przed pyłem.

Tryby treningu

Nowy Apple Watch Series 7 może rozpoznać Twój trening i ostrzec Cię, jeśli zapomniałeś go włączyć, mimo że już zacząłeś pedałować. Nowy zegarek Apple Watch powiadamia także służby ratunkowe i bliskich przyjaciół, jeśli spadniesz z roweru.

Równie ważne jest pojawienie się w Apple Watch Series 7 nowych trybów treningowych, np. pilates czy sporty zimowe. 

Wnioski. Czy warto kupić nowy Apple Watch 7?

Nowy Apple Watch 7 nie sprawia wrażenia takiego samego skoku naprzód, jak np. zeszłoroczny iPhone 12. Wielu uważa je nawet za wersję S Serii 6. Dlatego też nie możemy jednoznacznie zalecić przejścia z szóstej generacji smartwatcha na siódmą. Jednak dla tych, którzy lubią większy i bardziej wytrzymały ekran, pełną ochronę przed wilgocią i kurzem oraz szybkie ładowanie, zdecydowanie warto rozważyć "upgrade".

Dla tych, którzy zamierzają kupić swój pierwszy smartwatch lub wciąż używają wersji 3 lub 4, Apple Watch Series 7 jest zdecydowanie najlepszym wyborem. Jeśli masz taką możliwość, warto się w nią zaopatrzyć.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz