Post

Jaka jest różnica między smartwatchem a smartbandem?

Liczba gadżetów na rynku elektronicznym rośnie w szybkim tempie i obecnie każdy kto, uważa się za "gadżeciarza" i lubi nowinki technologiczne, powinien mieć nie tylko dobry smartfon, tablet i słuchawki, ale także inteligentny zegarek lub przynajmniej urządzenie do śledzenia kondycji fizycznej, które stało się obowiązkowym wyposażeniem każdego szanującego się człowieka, który ceni swój czas i swoje zdrowie. Inteligentne zegarki i trackery fitness są obecnie dostępne na rynku w bardzo szerokim zakresie, w różnych kategoriach cenowych i od różnych producentów. Jakie są między nimi różnice i który z nich jest najlepszym wyborem?

smartwatch

Sprawdź też: Jaki smartwatch Xiaomi wybrać w 2022 roku?

Smartwatche i bransoletki fitness: jakie są różnice?

Inteligentne zegarki i różnego rodzaju bransoletki fitness na pierwszy rzut oka wyglądają dość podobnie, ale różnica w ich funkcjach i przeznaczeniu jest nadal dość znaczna.

Powiedzmy, że funkcjonalność bransoletek fitness jest znacznie węższa - "wyrosły" one z tradycyjnych krokomierzy, które po prostu rejestrowały liczbę kroków wykonanych w ciągu dnia. Funkcjonalność została stopniowo rozszerzona i obecnie bransoletki fitness mogą liczyć kalorie, rejestrować różnego rodzaju aktywność ruchową, odczytywać fazy snu, posiadać akcelerometry i czujniki tętna, ale nadal są to urządzenia przeznaczone raczej do uprawiania sportu i aktywności ruchowej.

Z kolei smartwatch ma znacznie szerszy zakres funkcji; jest to urządzenie, które w pewnym sensie może nawet zastąpić smartfon. Inteligentny zegarek może odbierać połączenia, wykonywać połączenia, odbierać i wysyłać wiadomości, otrzymywać powiadomienia, a także może zawierać funkcje bransoletki fitness: tzn. liczenie kalorii, liczenie liczby kroków pokonanych w ciągu dnia, rejestrowanie faz snu itd. Smartwatcha można używać do płacenia za zakupy, przełączania i sterowania odtwarzaniem określonych plików multimedialnych, a także do przechowywania ulubionej muzyki - ogólnie rzecz biorąc, smartwatch jest kompletnym urządzeniem multimedialnym, z którego można korzystać w dowolny sposób.

Cechą która jest wspólna dla tych gadżetów poza rejestrowaniem aktywności fizycznej, spalonych kalorii, tętna i innych tym podobnych rzeczy, jest możliwość wymiany opasek i bransoletek w smartwatchu i smartbandzie. Zarówno w sklepach stacjonarnych jak i elektronicznych mamy duży wybór bransoletek i opasek na smartwatche w wielu kolorach lub przeróżnych materiałach z którego są wykonane. 

Sprawdź także: Smartwatche z GPS dla dzieci - jak działają i jaki wybrać?

smartband

Co jest lepsze: smartwatch czy bransoletka fitness?

Po pierwsze, warto skupić się na swoim budżecie. Jeśli jest on ograniczony, warto zdecydować się na bransoletkę fitness - są one znacznie tańsze. Jeśli nie, warto rozważyć zakup urządzenia o bogatszych funkcjach. Po drugie, należy zrozumieć, co chce się uzyskać za pomocą urządzenia. Jeśli jesteś zorientowany na sport, chcesz rejestrować swoją aktywność fizyczną, pamiętać o wykonywaniu ćwiczeń i śledzić swoje postępy, a nie potrzebujesz niczego więcej, powinieneś wybrać bransoletkę fitness. Jeśli jednak oprócz powyższych funkcji chcesz odbierać wiadomości i połączenia na swoim urządzeniu, natychmiast widzieć powiadomienia - bezpośrednio na nadgarstku, wygodnie przełączać muzykę, na przykład podczas podróży, i ogólnie w pełni wykorzystać jego możliwości, smartwatch jest dla Ciebie idealnym wyborem.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz