Post

Zegarki Suunto. Porównanie modeli

Jeśli zastanawiałeś się, „jak wybrać zegarek do biegania ”, to z pewnością widziałeś te niekończące się listy specyfikacji modeli. Żeby pomóc ci w wyborze, stworzyliśmy ranking, jeśli chodzi o zegarki Suunto. Porównanie modeli pozwoli na lepsze dostosowanie zegarka do twoich indywidualnych potrzeb.

Funkcjonalność do biegania i biegów przełajowych

Mierzenie dystansu i obliczanie tempa. To podstawowa rzecz, której sportowcy oczekują od swoich zegarków - liczenia, jak długo biegałeś i jak szybko to zrobiłeś. Wykorzystanie systemów satelitarnych pozwala to zrobić bardzo dokładnie, a obsługa różnych protokołów, np. GPS, GLONASS i Galileo, zwiększa niezawodność odbioru sygnału w dowolnym miejscu na świecie. Monitorowanie tętna podczas ćwiczeń i odpoczynku umożliwia śledzenie obciążenia pracą i regeneracji. Większość zegarków ma teraz wbudowany czujnik optyczny, który przez całą dobę mierzy tętno na nadgarstku. Oddzielnie połączony pasek na klatkę piersiową zapewnia dokładniejsze odczyty tętna, ale nie zawsze jest dołączony do zegarka. Wysokość można obliczyć za pomocą danych satelitarnych lub za pomocą wysokościomierza barometrycznego, który dokładniej określa nawet najmniejsze różnice wysokości. Dodatkowe opcje jak programowanie treningów interwałowych, alertów tętna lub stref tempa, odcięcia okrążeń i automatycznej pauzy pomoże ci efektywniej trenować i analizować treningi. Sygnalizacja nie tylko dźwiękiem, ale również sygnałem wibracyjnym pozwala nie przegapić ostrzeżenia nawet w hałaśliwym miejscu lub podczas słuchania muzyki. Ulewny deszcz i niespodziewanie głębokie brody nie wpłyną na działanie zegarka, o ile jest wodoodporny. Modele mogą różnić się dopuszczalną głębokością i czasem zanurzenia. Jeśli pływałeś w słonej wodzie, zaleca się wypłukanie zegarka pod bieżącą, słodką wodą. Za pomocą różnych trybów można dostosować podświetlenie do warunków nocnych wyścigów, włączając je na stałe lub po zachodzie słońca. Bardziej ekonomiczne tryby rozświetlają ekran po naciśnięciu przycisku lub wykonaniu gestu.

Ranking

Suunto M5 NEW WMN

To klasyka wśród zegarków tej firmy. Pokazuje puls, liczyć spalone kalorie i czas regeneracji. Pozwala też zachować historię treningu. Jego cena jest o połowę niższa od nowoczesnych modeli. Dołączony jest też czujnika tętna na klatkę piersiową. Wadą jest to, że do śledzenia ścieżki GPS potrzebny będzie dodatkowy czujnik Suunto GPS Track POD.

Suunto 3

Kompaktowy zegarek dla osób prowadzących aktywny tryb życia, uprawiających sport i monitorujących stan swojego zdrowia. Stylowy design pozwala na noszenie ich jako w codziennym życiu w mieście, a funkcjonalność jest wystarczająca, aby uprawiać różne sporty. Suunto 3 ma adaptacyjny plan treningowy, który umożliwia utrzymanie lub poprawę kondycji nawet bez wcześniejszej wiedzy na ten temat. Ocena poziomu stresu i czasu regeneracji może pomóc zrównoważyć stres i odpoczynek. Suunto 3 nie ma zintegrowanego czujnika GPS. Ścieżka jest nagrywana tylko wtedy, gdy jest zsynchronizowana ze smartfonem, co tłumaczy długi czas pracy w tym trybie - do 30 godzin.

Suunto 5

W przeciwieństwie do młodszego modelu, tu istnieje już pełnoprawny czujnik GPS. Dostępna jest również nawigacja po załadowanym torze. Tryb Smart Battery wydłuża czas treningu GPS z 20 do 40 godzin. Możesz zmieniać tryby podczas ćwiczeń. Jako smartwatch działa na jednym ładowaniu do 5 dni. Oprócz 80 wstępnie zainstalowanych sportów możesz tworzyć własne na podstawie już istniejących. Jeśli trenujesz samodzielnie, możesz zastosować adaptacyjny plan treningowy, aby uzyskać bardziej poprawny poziom obciążenia. Ponadto Suunto 5 będzie śledzić poziom stresu, podjęte kroki i spalone kalorie oraz jakość snu i regeneracji.

Suunto Ambit 3 Vertical HR

Suunto Ambit3 ma barometr, kompas i wskazówki dotyczące trasy. Czas pracy w trybie GPS z dokładnością do 5 sekund 15 godzin, dokładność do 1 minuty 100 godzin. Obsługiwane są powiadomienia ze smartfona i codzienne monitorowanie aktywności. Zawiera pulsometr na klatkę piersiową.

Suunto 7

Ten zegarek różni się pod wieloma względami od innych. Suunto 7 wygląda bardziej jak tradycyjny smartwatch z systemem operacyjnym Wear, ale z obsługą trybów sportowych. Posiada kolorowy ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości oraz wszystkie niezbędne czujniki - GPS, barometr, optyczny czujnik tętna i kompas. Suunto 7 jest wyposażony we wbudowane karty, zbliżeniowe płatności kartą kredytową i słuchanie muzyki bez smartfona. Ponieważ zegarek bazuje na Google, możesz dzwonić do Asystenta Google głosowo i mieć dostęp do Internetu.

Suunto 9 Baro

Zegarek dla najbardziej wymagających sportowców, fanatyków ultra dystansów. Ma bardzo długi czas działania GPS - do 120 godzin. FusedTrack wykorzystuje dane z GPS, akcelerometru, żyroskopu i kompasu do korygowania toru w trybie ekonomicznym lub gdy sygnał jest słaby. Wbudowany barometr pozwala przewidywać nagłe zmiany pogody, a także dokładniej mierzyć aktualną wysokość i różnicę. W trybie treningu możesz włączyć blokadę ekranu dotykowego. Istnieje również wersja obsługująca te same funkcje, ale bez barometru i termometru - Suunto 9, która jest odpowiednio tańsza.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz