Post

Rozpoczęcie pracy z Twoim Smartwatch'em

Jeśli to czytasz, to zakładam, że kupiłeś smartwatch, który jest kompatybilny z twoim smartfonem i jest gotowy do pracy z możliwością noszenia na nadgarstku. Ten artykuł poprowadzi Cię przez kilka ważnych pierwszych kroków w dostosowywaniu swojego zegarka i ustanowienie niesamowitego arsenału aplikacji, aby Twoje życie było łatwiejsze (i bardziej przyjemne).

Podczas gdy Wear OS (dawniej Android Wear), Apple Watch, Pebble i inne platformy mają swoje własne specyficzne procedury konfiguracyjne, poniższe wskazówki są przeznaczone dla wszystkich użytkowników. Wszystkiego najlepszego!

Wstępna konfiguracja
Bądź z nami, gdy my zajmiemy się podstawami. Po wyjęciu swojego błyszczącego, nowego smartwatcha z pudełka, być może trzeba będzie podłączyć urządzenie do dołączonej ładowarki, aby rozpocząć z pełną baterią. Zakładając, że to załatwione, następnym krokiem będzie pobranie odpowiedniej aplikacji do podłączenia smartwatcha do telefonu. Dla użytkowników Wear OS oznacza to pobranie aplikacji Wear OS z Google Play Store.

Użytkownicy Pebble mogą pobrać swoją aplikację z App Store lub Google Play w zależności od tego, z jakiej platformy korzysta ich smartfon. Natomiast użytkownicy Apple Watch znajdą aplikację Apple Watch już na swoich telefonach po aktualizacji do wersji iOS 8.2. Jeśli Twoja platforma smartwatch nie została uwzględniona w tej sekcji, zapoznaj się z instrukcją dołączoną do urządzenia - powinieneś być w stanie łatwo znaleźć potrzebną aplikację w App Store.

Po zainstalowaniu aplikacji smartwatch, czas podłączyć gadżet do telefonu przez Bluetooth. Włącz Bluetooth w telefonie, a Twój smartfon powinien pojawić się jako dostępne urządzenie. Wybierz go, aby się połączyć, i jesteś prawie gotowy do pracy.

Ostatnia rzecz do utrzymania domu, zanim przejdziemy do rzeczy zabawy: Upewnij się, że powiadomienia są włączone na twojej warcie. Zasadniczo, chcesz mieć pewność, że wiadomości i inne aktualizacje przychodzące do telefonu są dostarczane do Twojego smartwatch.

Dostosowywanie wyglądu i uczuć
Miejmy nadzieję, że postawiłeś na inteligentny zegarek, który pasuje do Twojego stylu, czy to sportowy Pebble, czy Moto 360 z okrągłym wyświetlaczem. Aby dodać trochę więcej osobowości, możesz pobrać nową twarz zegarka. Użytkownicy Pebble mogą wybierać z ogromnej kolekcji na stronie My Pebble Faces, natomiast użytkownicy Wear OS mogą wyszukiwać w Google Play, gdzie dostępnych jest wiele darmowych i płatnych opcji. Podobnie, zegarek Apple Watch będzie obsługiwać różne twarze, od projektów analogowych do twarzy, które wyświetlają aktualną pogodę w dodatku do czasu.

Należy pamiętać, że większość producentów inteligentnych zegarków sprzedaje wiele opcji paska, więc jeśli znudzi Ci się domyślna opcja, możesz kupić pasek w stali, skórze lub innym kolorze.

Pobieranie niektórych aplikacji
Oprócz powiadomień tekstowych i aktualizacji Google Now (dla użytkowników Wear OS), aplikacje zdominują Twój smartwatch. Przekonasz się, że wiele z Twoich ulubionych aplikacji jest już kompatybilnych z smartwatchami; na przykład, Twitter i Instagram będą działać w Apple Watch, a IFTTT i iHeartRadio są kompatybilne z Wear OS. Google Play ma dedykowaną sekcję Wear OS, a App Store będzie miał kategorię Apple Watch, gdy gadżet idzie na sprzedaż 24 kwietnia. Użytkownicy Pebble znajdą kompatybilne aplikacje za pośrednictwem aplikacji Pebble w swoim telefonie.

Jeśli potrzebujesz kilku pomysłów na początek, rozważ pobranie aplikacji fitness do śledzenia swoich treningów, aplikacji pogodowej i notatnika, jak Evernote. Po pobraniu kilku dobrych plików, możesz określić, jakie powiadomienia chcesz otrzymywać na swoim smartfonie. Wtedy naprawdę będziesz mógł w pełni korzystać z zalet posiadania minikomputera na nadgarstku!

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz