Post

Recenzja smartwatcha Garmin Venu 2 Plus

Firma Garmin szybko wprowadziła do oferty nową wersję urządzenia Venu 2 - Venu 2 Plus. Model ten, wprowadzony na rynek po oryginalnym Venu 2 2021, nie stanowi całkowitej zmiany w stosunku do Venu 2, lecz koncentruje się na dodaniu nowej funkcji - komunikacji głosowej.

Celem jest uczynienie z tego urządzenia o lepszej łączności, lepszego konkurenta dla urządzeń z systemem WearOS lub Apple Watch, co pozwoli mu na nieco więcej.

Projekt i budowa zegarka

  • - 43,6 x 43,6 x 12,6 mm, 51 g
  • - Pasek szybkiego mocowania 20 mm
  • - Ramka i płytka tylna ze stali nierdzewnej
  • - Wodoodporność 5 ATM

smartwatch

Wzornictwo urządzenia Garmin Venu 2 Plus będzie Ci od razu znane, ponieważ jest podobne do poprzednich urządzeń Venu i nie różni się zbytnio od innych urządzeń z ekranem dotykowym, a mianowicie: Garmin Vivoactive.

Po prawej stronie obudowy znajdują się trzy przyciski. Podobnie jak w przypadku większości innych urządzeń firmy Garmin, obudowa wykonana jest z polimeru wzmocnionego włóknem szklanym, a tylna i przednia część obudowy wykonana jest z lepszych materiałów.

Dzięki temu telefon Venu wygląda jak najwyższej jakości, nie ma uszkodzeń na krawędziach wyświetlacza, a jego noszenie to czysta przyjemność. Stal nierdzewna jest tu dostępna w trzech opcjach kolorystycznych. Na zdjęciu przedstawiona jest wersja biało-złota (kremowe złoto z kością słoniową); dostępna jest również wersja malowana proszkowo na kolor szary lub czarny.

Nowy model ma obudowę w rozmiarze 43 mm, podczas gdy w modelu Venu 2 dostępne są wersje 40 mm i 45 mm. Być może jest to znak, że firma Garmin zamierza poprzestać na jednym rozmiarze, zamiast oferować w przyszłości małe i duże urządzenia.

Pasek o szerokości 20 mm jest szybko zdejmowany, więc można go łatwo wymienić, aby zmienić styl zegarka ze sportowego na bardziej formalny lub po prostu zmienić kolor.

Zegarek jest wodoodporny do 5 ATM - 50 m - a tarczę zegarka chroni szkło Corning Gorilla Glass 3.

Wyświetlacz

416 x 416 pikseli
Ekran dotykowy AMOLED
Venu bardzo dba o wyświetlacz. To właśnie odróżnia go od innych urządzeń z oferty firmy Garmin.

Wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 416 x 416 pikseli zapewnia znacznie jaśniejszy i bardziej kolorowy obraz niż w przypadku urządzeń Forerunner czy Fenix. Grafika Venu została nieco zmieniona, aby wyróżnić go spośród innych urządzeń sportowych Garmin i zwrócić większą uwagę na jego wyświetlacz.

Na ekranie dotykowym znajduje się również przełącznik umożliwiający korzystanie z wielu funkcji. 

Co ważne, przycisków nadal można używać do takich czynności, jak zatrzymywanie i rozpoczynanie oraz wybieranie obiektów i okrążeń podczas działania, ale inne elementy działają lepiej, gdy są dotykane. Pod pewnymi względami interfejs użytkownika jest połączeniem tego, co można znaleźć w innych urządzeniach firmy Garmin, oraz kilku zmian w dotykowych elementach sterujących.

smartwatch

Sprawdź także: Recenzja Samsung Galaxy Watch 4

Komunikacja głosowa

  • - Wezwanie pomocy
  • - Obsługa Siri, Asystenta Google i Bixby

Dużą nowością w Venu 2 Plus jest obsługa głosowa. Jest to coś, co firmy Apple i Google naturalnie wspierają we własnych ekosystemach, a urządzenia innych firm są często pomijane.

Nowość ta ma dwie strony. Pierwszym z nich jest możliwość wykonywania połączeń. Nie jest to jednak coś zupełnie nowego - urządzenia firmy Garmin od dawna informują użytkownika o tym, że ktoś do niego dzwoni, a także pozwalają akceptować lub odrzucać takie połączenia - ale teraz można inicjować połączenia.

Można to zrobić za pomocą klawiatury wybierania na samym zegarku lub za pomocą zsynchronizowanych kontaktów, dzięki czemu można wykonywać połączenia. Konieczne będzie połączenie ze smartfonem - nie ma tu połączenia komórkowego - ale to otwiera wiele możliwości.

Druga strona to obsługa inteligentnych asystentów w telefonie. Jeśli jesteś użytkownikiem urządzeń Apple, będzie to Siri, a na urządzeniach z systemem Android - Asystent Google. Osoby korzystające z telefonów Samsunga mogą również korzystać z funkcji Bixby, ale nie ma wzmianki o obsłudze Alexy, najprawdopodobniej dlatego, że nie jest to natywna funkcja smartfonów.

Użytkownik będzie mógł uruchomić swojego inteligentnego asystenta za pośrednictwem zegarka, a następnie po prostu porozmawiać z Venu 2 Plus i poprosić Siri lub Google o wykonanie dowolnej czynności.

Wsparcie sportowe

  • - GPS, wysokościomierz, kompas
  • - Tlen we krwi
  • - Śledzenie snu

Jak zwykle w przypadku urządzeń firmy Garmin, Venu 2 Plus jest wyposażony w czujnik, który śledzi, co robisz i jak to robisz.

Obejmuje to standardowy GPS, akcelerometr, kompas, wysokościomierz barometryczny i czujnik tętna, dzięki czemu zegarek wie, co robisz, gdzie to robisz i jakie obciążenie powoduje to dla Twojego organizmu.

Jest kompatybilny z czujnikami innych firm, jeśli potrzebujesz więcej danych, i obsługuje szeroki zakres dyscyplin sportowych, dzięki czemu możesz uzyskać potrzebne informacje na wyświetlaczu, niezależnie od tego, czy biegasz, jeździsz na rowerze, pływasz kajakiem czy uprawiasz jogę.

smartwatch

Firma Garmin chce zadbać nie tylko o Twoje treningi: urządzenie będzie wykrywać kroki i pokonane piętra, oferować śledzenie nawodnienia i snu. Będzie również oferował kobietom śledzenie miesiączki i ciąży.

Jego celem jest uzyskanie pełnego obrazu stylu życia użytkownika, kompensacja ćwiczeń podczas snu, śledzenie powrotu do zdrowia, pomoc w wyznaczaniu celów i ich realizacji oraz bycie codziennym towarzyszem w dążeniu do utrzymania aktywności.

Firma Garmin twierdzi, że bateria urządzenia Venu 2 Plus wystarcza na 9 dni pracy.

Venu 2 Plus obsługuje także płatności mobilne Garmin Pay oraz muzykę z serwisów takich jak Spotify, Deezer czy Amazon Music, dzięki czemu można jej słuchać w trybie offline przez podłączone słuchawki.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz