Post

Ranking zegarków do biegania

Wybranie zegarka, który będzie przez nas użytkowany na co dzień, nie należy do nazbyt trudnych zadań, biorąc pod uwagę szeroką ofertę dostępną na rynku. Niemniej jednak przed znacznie trudniejszym wyborem staje biegacz, który nie dość, iż jest z każdej strony zalewany coraz to nowszymi modelami sprzętu profesjonalnego różnych producentów, to wymaga się jeszcze do tego, żeby nadążał on w pełni za jego tempem. Jaki czasomierz do biegania powinniśmy wybrać? Czym się kierować podczas dokonywania wyboru? 

Zegarki do biegania - nasz ranking

Jeżeli jesteśmy sportowcami, ale przede wszystkim biegaczami, zdajemy sobie sprawę, jak bardzo ważny jest dla nas odpowiedni sprzęt, który zabieramy ze sobą na każdy trening. Każdy posiada własne potrzeby i wartościuje cechy czasomierza sportowego albo konkretnie zegarka przeznaczonego do biegania w odpowiedni i znany wyłącznie sobie sposób. Jednakże istnieją pewne ważne kwestie odnośnie sprzętu na naszej ręce, z których obecności będzie zadowolony praktycznie każdy biegacz. Poniżej opiszemy kilka modeli zegarków, które według nas sprawdzą się w przypadku każdego biegacza. 

Garmin vivosmart 4

Najnowszy zegarek sportowy Garmin vivosmart 4, jest niczym nasza osobista sekretarka. Możemy nosić go przez 24 godziny na dobę i w ogóle go nie zdejmować, ani pod prysznicem, ani przed położeniem się do łóżka. Będzie on zapisywał nasze fazy snu, tętno, czy też pozostałe aktywności (pływanie, joga itp). Garmin vivosmart 4 nie posiada modułu GPS, co może stać się dyskwalifikujące dla biegaczy, niemniej jednak posiadane przez niego inne funkcje przeważają nad tym, których wcale nie ma. Subtelnie wyglądający, smukły Garmin dostępny jest w czterech różnych kolorach: czarnym, różowym, niebieskim i szarym. Współpracuje z kompatybilnyną aplikacją na smartfona Garmin Connect i wibruje, w momencie gdy ktoś do nas zadzwoni albo wyśle wiadomość SMS. Poza ilością ćwiczeń i kroków, poziomem energii, VO2max, monitoruje także poziom odczuwanego przez nas stresu. Zegarek zawibruje, zanim dojdziemy do kresu pojemności jego baterii i poda czas oddychania relaksacyjnego, podpowiadając nam rytm wydechu i wdechu. Jeżeli zatem nie wiemy, kiedy wyluzować, Garmin Vivosmart ,,udzieli nam odpowiedzi". Należy także zaznaczyć, iż zegarek ten posiada również łączność ANT+ i Bluetooth Smart. Bateria wytrzymuje spokojnie do 7 dni (bez włączania funkcji monitorowania snu). 

Garmin Fenix 6X Pro

Dla tych, którzy pragną ekstremalnego życia, zegarek ten będzie znakomitym wyborem. Jako dość zaawansowany czasomierz sportowy, z najwyższej półki, przeznaczony jest dla zaprawionych w boju sportowców, którzy nie stronią także od wyczynowych aktywności. Jeżeli pozyskujemy mocniejszych wrażeń podczas uprawiania sportów, to z całą pewnością sprzęt ten nas nie zawiedzie. Garmin Fenix 6X Pro, dzięki wykonanej z najlepszych materiałów obudowie, odporny jest na niemalże każdy wypadek. Posiada moduł GPS, zbiera dane na temat przebytego dystansu, spalonych kaloriach, tętnie. Udziela także wskazówek co do aktywności mających za zadanie zregenerować organizm. Wbudowana została również w niego funkcja Body Barteru, czyli kontrolowanie naszego ciała, jak i ostrzeganie kiedy powinniśmy przerwać trening, aby sobie nie szkodzić. Wgrane są też do niego różne mapy terenów, dzięki temu nie trzeba się martwić, iż się gdzieś zgubimy, kiedy stracimy dostęp do sieci. 

Soleus GPS Turbo 

Zegarek Soleus GPS Turbo został pozbawiony takich funkcji, których większość biegaczy nie ma zamiaru w ogóle poddawać analizie. Jednakże notuje te najbardziej istotne, czyli spalane kalorie, dystans, prędkość i tempo. W sposób automatyczny zlicza również okrążenia, bo nikt z nas przecież nie chce liczyć okrążeń na stadionie. Soleus posiada wszystko to, co podstawowy czasomierz z GPS winien posiadać. Turbo ma również kilka udogodnień, które są przydatne, między innymi wibracje podczas międzyczasów, które pozwalają utrzymywać tempo bez spoglądania na zegarek, podświetlenie przy automatycznej aktywacji nocnego trybu, jak i możliwość programowania 6 treningów, interwałowych wraz z wyświetlanymi informacjami odnośnie tempa, dystansu i prędkości. Zegarek ten ma również łączność USB, a jego bateria wytrzymuje do 8 godzin. 

Smartwatch Suunto 7 

Suunto to marka, która jest klasykiem jeśli chodzi o urządzenia dla aktywnych osób (miłośników nurkowania, podróżników i innych sportowców). Dlatego też przygotowany przez nich smartwatch Suunto 7, już z samej definicji powinien sprawdzić się w warunkach ekstremalnych. Kiedy stawiamy nasze życie sportowe na pierwszym miejscu, wówczas nie zapomnimy o Suunto. Model ten posiada nadgarstkowy zintegrowany pomiar tętna, GPS, ponad 70 różnych trybów sportowych (w tym także rozbudowane tryby dla biegaczy, jak na przykład licznik okrążeń, czy średnie tempo). Nie brakuje w nim również stopera, minutnika, czy regulacji jasności wyświetlacza (przydatnej podczas szybkich zmian pogody). Współpracuje z aplikacją Endomondo. Jego bateria pracuje bez przerwy przez 12 h, nawet przy włączonym GPS. 

 

 

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz