Post

Ranking damskich smartwatchy

Szukając damskiego smartwatcha, masz do czynienia z ogromnym wyborem modeli. Jak dokonać właściwego wyboru? Na co zwrócić uwagę? Odpowiemy na te wszystkie pytania, tworząc ranking damskich smartwatchy.

Najpierw się zastanów

Ważnym aspektem przy podejmowaniu decyzji o zakupie smartwatcha, jest marka lub producent. Musisz jednak pamiętać, że za znaną firmę trzeba będzie zapłacić trochę więcej. Z drugiej strony otrzymasz produkt wyższej jakości, z wysokiej jakości materiałami i wsparciem technicznym. Preferuj znane i zaufane firmy, które zdobyły zaufanie na rynku wśród kupujących. Wśród najbardziej rozpoznawalnych jest Samsung, Apple, Xiaomi Amazfit Huawei, Michael Kors oraz Fitbit Garmin.

Zegarek hybrydowy lub inteligentny

W zależności od twojego stylu życia powinieneś wybierać pomiędzy zegarkiem hybrydowym a smartwatchem. Zegarek hybrydowy to urządzenie, które łączy w sobie mechaniczny ruch strzałek i dodatkowe funkcje. Z zewnątrz z reguły takie zegarki wyglądają jak klasyczne modele, z fizycznymi wskazówkami na tarczy. Jednak mogą oferować dodatkowe funkcje, takie jak: liczenie kroków i spalonych kalorii mm czy pomiar tętna oraz powiadomienia o przychodzących alertach na podłączony telefon. Z reguły taki zegarek działa w parze z telefonem i przenosi wszystkie zebrane dane do aplikacji mobilnej. Tarcza wyświetla minimum informacji, głównie skalę czasu ze strzałkami i być może niektóre wskaźniki lub dodatkowe mini-wyświetlacze. Zegarek hybrydowy jest odpowiedni dla kobiet i dziewcząt, które pracują w biurze lub nie koncentrują się na fitnessie i sporcie.

Smartwatch udostępnia nam więcej możliwości. Niektóre z nich mogą nawet działać niezależnie od urządzenia mobilnego. Wszystkie potrzebne informacje są wyświetlane bezpośrednio na wyświetlaczu: od danych sportowych po wskaźniki zdrowotne. Inteligentne zegarki są bardziej funkcjonalne, ale też masywniejsze, choć firmy co roku walczą o prymat w lekkości i niewielkich rozmiarach akcesorium. Ich główne zalety to: duży wybór modeli, szerokie spektrum potencjału, szybki dostęp do powiadomień, wygoda: NFC, GPS, LTE, Wi-Fi itp., zmiana tarcz i motywów, pamięć wewnętrzna na muzykę i zdjęcia.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze?

Istnieje lista kluczowych funkcji, które pomogą ci zawęzić wybór, jeśli chodzi o smartwatch dla kobiet. Przede wszystkim zastanów się jakie funkcje są ci potrzebne. Warto zwrócić uwagę na to, w jakim celu je kupujesz smartwatch, a także gdzie będziesz go używać: siłownia, biuro, podróże, wędrówki, basen, wspinaczka górska czy sport. Nie ma uniwersalnego smartwatcha. Zwróć uwagę na charakterystykę urządzenia w oparciu o twoje preferencje i styl życia. Ponieważ smartwatch wymaga połączenia z telefonem, ważne jest, aby był zgodny z systemem operacyjnym urządzenia mobilnego. Istnieją zegarki, które działają tylko z iPhonem, to modele słynnej serii Apple Watch. Samsung Watch jest kompatybilny zarówno z systemem Android, jak i iOS, jednak z tym drugim niektóre ważne funkcje nie będą działać poprawnie lub są całkowicie niedostępne (np. podczas pracy z iPhonem nie można korzystać z systemu płatności zbliżeniowych Samsung Pay). System operacyjny Android Wear jest kompatybilny tylko z telefonami z Androidem.

Wykonywanie połączeń

Smartwatch powinien umożliwiać wykonywanie, jak i odbieranie połączeń telefonicznych. Tutaj możesz podzielić urządzenia na dwa typy: Autonomiczny, z LTE (z eSIM). Posiadają własną kartę SIM i nie są zależne od telefonu oraz połączone ze smartfonem przez Bluetooth. Połączenie odbywa się za pomocą karty SIM urządzenia mobilnego, a zegarek działa jak zestaw słuchawkowy bluetooth. Ten model jest bardzo wygodny, gdy masz zajęte ręce lub prowadzisz samochód. Zestaw głośnomówiący pomoże ci i nie pozwoli przegapić ważnego połączenia. Dzięki połączeniu użytkownik ma wiele możliwości, takich jak odbieranie wiadomości z telefonu bezpośrednio na nadgarstku czy sterowanie aparatem i odtwarzaczem mobilnego gadżetu. Ponadto wszystkie informacje zebrane w zegarku podczas śledzenia kondycji czy snu zostaną przesłane do specjalnej aplikacji mobilnej, gdzie możesz przeglądać szczegółowe statystyki w postaci wykresów i zestawień. Jeśli zegarek jest autonomiczny, zebrane dane są pokazywane bezpośrednio na jego wyświetlaczu.

NFC

Coraz więcej nowych modeli wyposażonych jest w możliwość płatności zbliżeniowych z wykorzystaniem technologii NFC. Należy pamiętać, że większość chińskich urządzeń do noszenia ma moduł płatności zbliżeniowych przeznaczony tylko dla Chin. Jeśli potrzebujesz zegarka NFC, zwróć uwagę na system płatności, z którym współpracuje.

GPS

Jeśli ważne jest, abyś śledził swoją lokalizację, a także przebytą trasę, to obecność modułu pozycjonującego będzie ważna przy poszukiwaniu odpowiedniego zegarka. Należy pamiętać, że istnieje GPS, który nie działa autonomicznie, ale łączy się ze smartfonem, więc w takim przypadku będziesz musiał zabrać ze sobą telefon na bieg (co trzeba przyznać, jest niezbyt wygodne).

Monitor pracy serca

Monitorując swoje zdrowie, zawsze będziesz świadomy swojego tętna. Ponadto coraz częściej można spotkać czujnik tętna, który w sposób ciągły mierzy puls. Mogą również pojawiać się specjalne alerty o wysokim lub zbyt niskim tętnie, które mogą zapobiec niebezpiecznym przypadkom i przerwać trening na czas, a nawet skonsultować się z lekarzem. Istnieją modele, które oferują szeroką gamę aplikacji, które powinny wysyłać alerty. Droższe urządzenia umożliwiają odpowiadanie na wiadomości bezpośrednio z nadgarstka. Inteligentne powiadomienia obejmują również alerty podczas zajęć sportowych, na przykład: Koniec treningu Osiąganie celu według kroków / odległości / kalorii / pięter Zwiększone / niedoszacowane tętno Ukończone okrążenie / dystans Czas ćwiczeń. Również w specjalnej aplikacji możesz śledzić okres owulacji. Niestety ta funkcja nie jest oferowana w wielu modelach

Śledzenie sprawności

Dziś jest integralną częścią funkcjonalności zegarka. Prawie wszystkie urządzenia mają monitorowanie aktywności, a nawet automatyczne rozpoznawanie niektórych sportów. Bezpośrednio na zegarku możesz zobaczyć wszystkie niezbędne informacje zebrane podczas treningu. Wyświetlacz może pokazywać liczbę wykonanych kroków, tętno, przebytą odległość lub spalone kalorie. Dostępne są bardziej zaawansowane funkcje monitorowania aktywności sportowej dla biegaczy, pływaków, triathlonistów, wspinaczy i nie tylko. Jeśli uprawiasz sport, wybierz smartwatch z GPS, wbudowaną pamięcią na muzykę, czujnikiem tętna i wyborem trybów sportowych.

Monitorowanie snu

Funkcja monitorowania snu może być bardzo szczegółowa: z rozpoznawaniem fazy i wskazówkami dotyczącymi poprawy jakości snu. Analiza sposobu, w jaki śpisz, może wpłynąć na ogólny stan zdrowia i aktywność w ciągu dnia. Aby śledzić sen, zegarek może używać zarówno czujników ruchu, jak i czujników w połączeniu z czujnikiem tętna, co sprawia, że wskaźniki są dokładniejsze. Niektóre firmy opracowują specjalną technologię śledzenia snu, aby móc go jak najdokładniej analizować i przedstawiać przydatne zalecenia.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz