Post

Najlepsze sposoby na dostosowanie zegarka do własnych potrzeb

Kiedy wydajesz kilkaset dolarów na urządzenie, które znajduje się w widocznym miejscu na nadgarstku, rozsądne jest, aby odzwierciedlało Twój styl. Jeśli obecnie polujesz na inteligentny zegarek, który odpowiada Twoim potrzebom lub szukasz sposobów, aby nadawać się do noszenia po wyjęciu z pudełka, czytaj dalej. Zapoznajemy się z najlepszymi opcjami zegarków w zakresie dostosowywania ich do indywidualnych potrzeb, a także przyjrzymy się najlepszym sposobom - od tarcz zegarków programowych po wymienne zespoły zegarkowe - aby dodać swój własny, osobisty styl do techniki.

Top Zegarki z możliwością dostosowania
Jeśli chodzi o wymienne opaski lub paski do zegarków i różne materiały, nie wszystkie zegarki są jednakowe. Poniższe produkty są szczególnie dobrymi opcjami dla tych, którzy chcą mieć coś bardziej wyjątkowego niż projekt obcinaka do ciasteczek.

Należy pamiętać, że są to tylko niektóre z wielu dobrych, konfigurowalnych opcji Smarttwatch. Inne produkty, takie jak te z Pebble i Samsung, pochodzą z różnych kolorów i wybór pasma, więc należy rozważyć swój zakres cenowy, styl i inne czynniki przed dokonaniem zakupu.

Zegarek Apple - Apple Watch to urządzenie, które można nosić na sobie, oferujące różne opcje personalizacji, począwszy od obudowy. Do wyboru są srebrna stal nierdzewna, stal nierdzewna Space Black, złote aluminium, różowe złote aluminium, srebrne aluminium oraz obudowy z aluminium Space Gray. Po wybraniu opcji obudowy, masz możliwość wyboru rozmiaru i wzoru opaski. Dzięki dodaniu nowych tkanych nylonowych pasków i alternatywnych kolorów dla skóry, gumowanej odzieży sportowej i stalowej opaski Milanese Loop, jest więcej możliwości wyboru niż kiedykolwiek. Apple Watch zaczyna się od podstawowej wersji sportowej w cenie 299 USD, a niektóre opcje personalizacji mogą podnieść tę cenę.
Motorola Moto 360 - Moto 360 Wear OS (dawniej Android Wear) smarttwatch firmy Motorola od dawna wyróżnia się okrągłym wyświetlaczem, a urządzenie jest również niemalże synonimem dostosowania. Tak jak w przypadku firmowego smartfonu Moto X, Moto 360 może być dostarczany z szeroką gamą kombinacji kolorystycznych. Wybierz z różnych rozmiarów obudowy zegarka, a następnie wybierz jedną z trzech różnych opcji ramki (i dodaj teksturowane wykończenie, jeśli chcesz). Inne funkcje konfigurowalne obejmują obudowę, zespół i twarz zegarka. Moto 360 zaczyna się od $299.

Huawei Watch - Podobnie jak Moto 360, zegarek Huawei Watch posiada okrągłą tarczę zegarkową, co oznacza, że wygląda bardziej jak tradycyjny zegarek niż jakaś technologia. W zależności od tego, który z wielu wzorów wybierzesz, ten noszony może wyglądać niedopowiedzianie (w przypadku modelu ze stali nierdzewnej w połączeniu ze skórzanym paskiem, od 350 dolarów) lub wyrafinowanie (w przypadku błyszczącego modelu Huawei Watch Jewel z pozłacaną różą stal nierdzewną, od 599 dolarów).
Wyróżnienie honorowe: Blocks Smartwatch - Choć obecnie jest dostępny tylko na zamówienie, Blocks Smartwatch jest warty uwagi ze względu na swoją wysoce modułową konstrukcję. Wybierz kolor, a następnie dodaj do niego takie moduły jak układ NFC do płatności mobilnych, dodatkowa bateria i monitor tętna. Jest to nowatorskie podejście do tej kategorii urządzeń noszonych na ciele, i choć dostosowywanie polega bardziej na funkcjonalności niż wyglądzie, to warto się przyjrzeć w zależności od preferencji. Dla zamówień składanych za pośrednictwem strony Bloki, smartwatch wydaje się zaczynać od 330 dolarów, z dodatkową opłatą 35 dolarów za dodanie kolejnego modułu.

Dostosowywanie sprzętu
Zakładając, że już osiedliłeś się na smartfonie i nadal szukasz sposobów na dodanie do urządzenia osobowości, dostosowanie sprzętu jest prawdopodobnie pierwszym miejscem, w którym będziesz szukać. Twoją główną opcją jest zamiana opaski na zegarek, co może być łatwe lub nieco kłopotliwe w zależności od konkretnego produktu, który posiadasz. 

Apple Watch - Na przykład, jeśli kupiłeś Apple Watch Sport z gumką sportową, być może szukasz paska, który byłby nieco bardziej fantazyjny. Możesz wybrać tkany pasek ze stali nierdzewnej Milanese Loop (teraz dostępny zarówno w kolorze srebrnym, jak i czarnym kosmykiem), pasek ze skóry cielęcej Classic Buckle lub pikowany pasek skórzany Loop. Wszystkie te opcje zaczynają się od 149$ przy zakupie indywidualnym.
Pebble - W przypadku pasków do zegarków Pebble proces ten jest nieco mniej standardowy, choć wciąż dość prosty. Można kupić paski do różnych modeli zegarków Pebble smart, począwszy od 29 dolarów za sztukę, ale każdy 22 mm opaska zegarka będzie zrobić. Spędzaj trochę czasu przeglądając Amazonkę i inne strony, a na pewno znajdziesz coś, co przyciągnie Twoją uwagę. Wystarczy, że użyjesz małego śrubokręta, aby wykonać przełącznik.
Używanie urządzeń z systemem operacyjnym - W większości inteligentnych zegarków z systemem operacyjnym, a także w wymienionych wcześniej zegarkach Pebble, powinna działać dowolna opaska 22 mm. Jeśli nie jesteś pewien, czy dany pasek zegarka jest kompatybilny z Twoimi zegarkami do noszenia, upewnij się, że zapytasz sprzedawcę o więcej informacji.
Ogólna rada - Wyłączenie opaski lub paska do zegarków to mniej więcej tyle, ile można zrobić, jeśli chodzi o dostosowanie zegarka z punktu widzenia sprzętu, chyba że chce się zacząć od zera i kupić nowy produkt z obudową w innym kolorze, co prawdopodobnie nie jest dobrym pomysłem. Aby nie żałować zakupu smartfona, upewnij się, że osiedliłeś się na projekcie, który będziesz chciał nosić dzień w dzień. Skorzystaj z narzędzi internetowych, takich jak interaktywna galeria Apple do personalizacji zegarka Apple i customizera Moto 360, i rozważ możliwość osobistego wypróbowania smartfona przed dokonaniem zakupu.
Dostosowywanie oprogramowania
Nie można pokonać prostego pobierania, jeśli chodzi o freeways, aby zmienić swój smartwatch. Udaj się do odpowiedniego sklepu z aplikacjami dla Twojego smartfona i poszukaj twarzy zegarka - będziesz zaskoczony, jak wiele różnych, estetycznych opcji jest dostępnych. Poniżej przedstawiamy podstawowy proces zmiany tarczy zegarka za pomocą różnych produktów, a także inne sposoby dostosowania urządzeń do własnych potrzeb za pomocą oprogramowania.

Apple Watch - Choć Apple nie obsługuje obecnie twarzy osób trzecich, możesz zmienić obraz na ekranie swojego urządzenia na kilka wstępnie zaprogramowanych opcji. Z drugiej strony, niewielki wybór tarcz zegarków firmy Apple można dostosować do własnych potrzeb, z tzw. komplikacjami, takimi jak dodawanie informacji o pogodzie lub aktualnych cenach akcji. Ponadto można utworzyć niestandardową twarz zegarka na podstawie zdjęć zapisanych w telefonie iPhone.
Pebble - W odróżnieniu od zegarka Apple Watch, produkty Pebble współpracują z twarzami zegarków innych producentów, a w sklepie z aplikacjami znajdziesz wiele możliwości wyboru. Opcje są różne - od projektów, które naśladują analogowe twarze zegarków, po te, które podkreślają aktualną pogodę, a nawet interfejsy w stylu gry.
Noś system operacyjny - jeśli posiadasz urządzenie z systemem Wear OS, możesz wybrać jedną z wielu opcji zegarków innych producentów. Istnieje kilka wspaniałych opcji od takich marek jak Melissa Joy Manning, MANGO i Y-3 Yohji Yamamoto.
Ogólna rada - Nie zapomnij zanurkować głęboko w menu ustawień swojego smartfona. Znajdziesz tu również wiele opcji dostosowywania oprogramowania, od sposobu otrzymywania powiadomień do jasności ekranu i dźwięku. O ile te funkcje mogą wydawać się nieistotne, o tyle czas poświęcony na dostosowanie ich do własnych upodobań może ostatecznie doprowadzić do powstania produktu, który będzie idealnie dopasowany do Twoich potrzeb.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz