Post

Możesz zmienić swój pasek w smartwatchu?

Jedną z mocnych stron inteligentnych zegarków jest możliwość dostosowania ich do indywidualnych potrzeb. I podczas gdy wiele dostosowań odbywa się po stronie oprogramowania, z możliwością zamiany na unikalne cyfrowe twarze zegarka, można zmienić sprzęt do własnych upodobań, jak również. Od czasu premiery pierwszego zegarka Apple Watch i jego licznych opasek na rękę, widzieliśmy, jak wielką różnicę może zrobić pasek - wystarczy porównać gumowaną opaskę sportową z Pętlą Mediolańską, a zobaczysz, co mamy na myśli. 

Może nie zdawałeś sobie sprawy, że masz różne opcje pasków, kiedy kupowałeś swój smartfon, a może po prostu zmienił się twój gust. W każdym razie, niezależnie od tego, czy nosisz zegarek Apple Watch Series 1, 2 lub 3, czy też inny opasany na nadgarstku, masz do wyboru opcje, jeśli chcesz zmodernizować swój pasek do zegarka. 

Sprawdź, czy Twój Smartwatch jest kompatybilny z wszystkimi pasmami.
Krok pierwszy na drodze do nowego zespołu smart-tatch powinien zrobić trochę badań, aby sprawdzić, czy rzeczywiście można wymienić pasek. Jeśli jesteś zadowolony z zakupu innej, samodzielnej opaski od producenta smarta, powinieneś być dobry do. Jeśli jednak masz serce ustawione na określonym pasku sprzedawanym przez stronę trzecią, musisz się upewnić, że Twój zegarek będzie kompatybilny. Większość zegarków wymaga paska o szerokości 22 mm. Miara ta odnosi się do odległości między otworami w zegarku, w których mieści się pasek sprężynowy.

Przejrzymy każdy z głównych smartfonów, aby dać Ci wyobrażenie o tym, na co każdy z nich pozwala w zakresie wymiany pasków. 

Pebble
Pebble posiada standardowy pasek 22 mm, dzięki czemu można dostosować zegarek do własnych potrzeb za pomocą dowolnego innego paska 22 mm. (Na Amazonie można znaleźć wiele opcji.) Do wykonania przełącznika potrzebny jest mały śrubokręt.

Fandlerskie rodzeństwo Pebble Steel nie współpracuje z żadnym starym zespołem. Jego 22 mm pasek do zegarka jest niestandardowy, więc ograniczysz się do skórzanych i metalowych opasek sprzedawanych przez Pebble. (I pamiętajcie, że Pebble nie sprzedaje już samych produktów, odkąd pod koniec 2016 roku ogłosiła, że jest niezależną jednostką. Tak więc wasze opcje będą teraz zdecydowanie bardziej ograniczone niż byłyby wcześniej). Aby wymienić jeden na drugi, potrzebujesz małego śrubokręta (1,5 mm lub mniej).

Google Wear OS
Istnieje kilka smartwatchów z systemem operacyjnym Google Wear OS (dawniej Android Wear), a wiele z nich może współpracować z paskami do zegarków innych producentów. Istnieje nawet kilka oficjalnych partnerów pasków do zegarków dla urządzeń Wear OS, w tym E3 Motorcycles, Worn & Wound i Clockwork Synergy. Dodatkowo, MODE "snap and swap" paski do zegarków są dostępne bezpośrednio w Google Store i są kompatybilne z zegarkami Wear OS firm ASUS i Huawei.

Google mówi, że większość zegarków Wear OS używa standardowych pasków 22 mm, więc prawie każdy pasek powinien działać. Oznacza to, że właściciele Moto 360, LG G Watch, ASUS ZenWatch i wielu innych mogą stać się kreatywni dzięki swoim produktom do noszenia. Wystarczy trochę googlowania i/lub przeglądania Amazonki, a już wkrótce będziesz kołyszył się bardziej spersonalizowanym smartfonem.

Apple Watch
Zwłaszcza, że pojawiło się więcej wersji smartwatka, istnieje wiele zespołów Apple Watch do wyboru, w tym opcje w różnych rozmiarach i z różnych materiałów. To powiedziawszy, istnieje kilka powodów, dla których warto rozważyć inny zespół. Może chcesz kupić podstawowy model i kupić inny zespół gdzie indziej, aby obniżyć koszty, a może żadna z opcji Apple odwołuje się do Ciebie. 

Na szczęście, istnieje kilka kampanii Kickstarter, które obiecują zaoferować inne zespoły zegarkowe właścicielom Apple Watch. Ponadto, firma Apple uruchomiła oficjalny program akcesoriów innych firm, które będą udostępniać wytyczne dotyczące projektowania firmom chcącym tworzyć własne paski. Jedną z opcji dostępnych obecnie jest sklep Monowear, który oferuje szereg opcji w cenie poniżej 100 dolarów.

Inna opcja jest dostępna przez Casetify; jeśli chcesz bardziej spersonalizowany pasek, sprawdź tę stronę, na której możesz przesłać zdjęcia z Instagram i Facebooka, aby utworzyć spersonalizowany zespół. 

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz