Post

Jakie zegarek do pływania wybrać?

Ostatnimi czasy możemy się spotkać z coraz większą liczbą zegarków dla sportowców. Wyróżniamy także oddzielną sekcję przeznaczoną dla pływaków. Czasomierzy tego typu również nie brakuje, dlatego wybór odpowiedniego urządzenia, jest naprawdę bardzo trudny. Na jakie modele warto zwrócić uwagę?

Zegarek sportowy Moov

Mimo tego, że czasomierz Moov cechuje się swoją okrągłą tarczą, to jego budowa może przypominać nam tor treningowy aniżeli zegarek. W sprzęcie tym nie został zaimplementowany wyświetlacz, dlatego nie będzie on nam wskazywał czasu, a także statystyk w czasie pływania. Właśnie dlatego design ten nie przypada do gustu osobom, które przepadają za ciągłym kontrolowaniem swojego treningu. Prawda jest jednak taka, że Moov to jedyny zegarek, który pozwala nam na bardzo zaawansowane pomiary pływania, do których zaliczamy na przykład czas skrętu. Konstrukcja tego urządzenia jest bardzo lekka, co jest niemałą zaletą na basenie. Konfiguracja sprzętu przebiega bardzo szybko oraz łatwo a jego łączenie z telefonem odbywa się po każdym zakończonym treningu. Spora część zegarków do pływania musi zostać podłączona do komputera celem synchronizacji danych. Moov jednak wykorzystuje do tego celu łączność Bluetooth, dzięki czemu jest w stanie przesłać wszelkie informacje bezpośrednio na telefon. Co to oznacza? Przede wszystkim to, że po każdym treningu będziemy w stanie zobaczyć jego kompleksowy przegląd, a także przeanalizować tabelę, dzięki której możliwe jest porównaniu naszych rund ze średnim 200-metrowym olimpijskim pływaniem. Jak to wygląda w rzeczywistości? Będziemy w stanie mierzyć się z najlepszymi sportowcami na świecie, co jest niezwykle motywujące. 

Swimovate PoolMate Live

Mimo tego, że za sprawą swojego sporego rozmiaru Swimovate PoolMate Live nie nadaje się zbytnio na codzienny zegarek, to jego duży, szafirowy oraz przezroczysty ekran świetnie nadaje się do oglądanie pod taflą wody. Możliwość zwiększenia kontrastu sprawia, że sprawdzanie danych pod wodą, jest naprawdę proste. Konfiguracja urządzenia jest naprawdę prosta, a w całym procesie pomaga nam intuicyjny przewodnik. Nie możemy nie wspomnieć o tym, że czasomierz ten nie posiada aplikacji mobilnej. Wszelkie statystki dostępne są w oprogramowaniu Swimovate, które bez żadnego problemu jesteśmy w stanie pobrać drogą internetową. Niezwykle przydatną funkcją zegarka jest alarm, który wibruje po przepłynięciu określonej liczny okrążeń. Dzięki niej nie jesteśmy w stanie zmuszeni ciągle sprawdzać naszego czasomierza. Swimovate PoolMate Live zapewni nam takie dane jak SWOLF, czy efektywność pływania, to bardzo dokładne dane, które są bardzo przydatne dla profesjonalnych pływaków. Kiedy podłączymy zegarek do komputera, uzyskamy dostęp do niezwykle dokładnych informacji. Nie możemy także nie wspomnieć o tym, że czasomierz ten wykorzystuje akcelerometr do śledzenia uderzeń oraz okrążeń.

Suunto Ambit3

Suunto Ambit3 to niezwykle stylowa propozycja zegarka do pływania. Urządzenie to przeznaczone jest przede wszystkim dla kobiet, za czym przemawia jego nieduży rozmiar oraz poręczność. Noszenie tego sprzętu w czasie pływania jest bardzo wygodne, a okrągła tarcza jest naprawdę czytelna. Pas przeznaczony do pomiaru tętna także jest niezwykle komfortowy i zawsze zostaje w pierwotnym miejscu, dlatego nie musimy się o niego martwić nawet po mocnym odbiciu od ściany. Warto także zaznaczyć, że zegarek ten poza pływaniem pozwala nam również na śledzenie jazdy na rowerze oraz biegania. Elektroniczny pulpit nawigacyjny, z którego jesteśmy w stanie korzystać zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a także dedykowana aplikacja Movescount, świetnie dzieli wszelkie dany na eleganckie wykresy oraz diagramy. Nie możemy oczekiwać, że zegar, czy bicie serca wyświetli się nam przez wodę. Musimy zakończyć trening, aby zegarek przestawił nam ten dane. Czasomierz skrupulatnie zapisuje zakończone przez nas rundy, a także wszystkie nasze uderzenia na rundę. 

Garmin Swim

Garmin Swim to zegarek, który wyposażony jest w zupełnie oddzielny element o nazwie ANT. Komponent ten podłączany jest do napędu USB komputera, dzięki czemu jesteśmy w stanie bezprzewodowo przesyłać informacje z zegarka do aplikacji mobilnej oraz dedykowanego oprogramowania. Synchronizacja zegarka po zakończeniu jest bardzo łatwa oraz szybka. Nie inaczej jest z samym ustawianiem czasomierza do danego basenu oraz wedle naszych preferencji. Zegarek pozwala nam na swobodne dopasowanie ekranów, jakie wyświetlają się w czasie treningów do upodobań naszej osoby. Co to oznacza? Przede wszystkim to, że jesteśmy w stanie wybrać wskaźniki, takie jak efektywność pływania, uderzenie, czy tempo, które będą wyświetlane w czasie treningu. W przypadku, gdy jesteśmy profesjonalnymi pływakami lub przygotowujemy się do zawodów, dane te będą po prostu bezcenne. Szczegółowe informacje odnośnie do naszych treningów jesteśmy w stanie śledzić w aplikacji mobilnej, czy też przeglądarce internetowej. Ilość wykresów oraz diagramów jest naprawdę imponująca, dlatego zadowoli ona sporą część osób.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz