Post

Jaki rodzaj cyfrowego przechowywania danych wykorzystuje SmartWatch?

W dzisiejszych czasach posiadanie smartfona jest prawie tak samo ważne jak smartfona. W ciągu kilku lat, idea smartfona zmieniła się z koncepcji w rzeczywistość w błyskawicznym tempie. 

Wygodny sposób na sprawdzanie aktualizacji na swoich kanałach, to poręczne małe urządzenie wkrótce prawdopodobnie zgrabią prawie każdy nadgarstek na całym świecie. Ten rodzaj szybkiego dostępu do informacji i globalnej komunikacji otwiera nowy świat możliwości w erze globalizacji.

Ale jaki rodzaj przechowywania należy mieć dla swojego smartwatch'a? Oczywiście przechowywanie jest kluczowym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o zakupie nowego smartfonu, ale względy dotyczące zakupu smartfonu nie są do końca takie same. 

Większość smartfonów jest standardowo wyposażona w 4GB. Może to nie wydawać się ogromną ilością, ale wierz mi, nie zbliżysz się do użycia tego wszystkiego. Obecnie pamięć masowa smartfonów jest używana do przechowywania aplikacji, mediów i związanych z nimi treści. 

Smartfony rozwijają się jednak w szybkim tempie i wkrótce możemy nawet oglądać filmy na naszych smartfatchach, bez względu na to, jak bardzo są one naciągane, co może się nam teraz wydawać.

Aby poradzić sobie z ilością pamięci, jakiej potrzebowałby film, dodatkowa pamięć będzie kluczem do tego, jaką dodatkową funkcjonalność może mieć smartfon. Nie jest to jednak jedyny czas, w którym moglibyśmy korzystać z naszego smartwatka.

Jeśli weźmiemy pod uwagę, że w ciągu zaledwie kilku ostatnich miesięcy 2020 roku nawet fizyczne spotkania robocze zostały zastąpione wydarzeniami internetowymi, tempo zmian w ciągu najbliższych kilku lat może być zdumiewające i nieprzewidywalne.

Bez wątpienia programy i aplikacje będą projektowane z coraz mniejszym zapotrzebowaniem na pamięć, ale w przeciwnym razie może być równie dobrze. Nie cała potrzebna pamięć masowa będzie musiała być fizycznie dostępna w Twoim smartfonie, więc nie przejmuj się zbytnio, jeśli właśnie rozpłynąłeś się na najnowszym modelu must-have.

Trzeba jednak przewidywać swoje przyszłe potrzeby i planować je.

Jak zapewne dobrze wiesz, pamięć jest mierzona w bitach i bajtach. Oznacza to, że informacje potrzebne do jakiejkolwiek aplikacji lub programu, którego używasz, są podzielone na małe fragmenty informacji. Trochę, na przykład, jest pamięć masowa potrzebna do pojedynczego słowa, podczas gdy petabyte może przechowywać 20 milionów 4-drzwiowych szafek na akta pełne plików słów. 

I tak, jest jeszcze więcej terminów oznaczających różną ilość przechowywanych informacji, w tym wszystkich informacji na świecie. Odwiedź stronę Whatsabyte.com, aby zrozumieć różne terminy dla różnych i uzyskać pojęcie, co nieco, bajt, megabajt, gigabajt i terabajt oznaczają w kategoriach przechowywania. 

Zrozumienie tych warunków pozwoli Ci wybrać właściwą pamięć masową dla Twojego smartfona, a także zrozumieć ograniczenia, jakie może on mieć w zakresie pamięci masowej urządzenia. Zrób swoje badania teraz i w razie potrzeby uzyskaj poradę. Bez wątpienia będzie jeszcze wiele dodatkowych produktów, które zaspokoją nasze potrzeby w zakresie przechowywania danych, ale zapoznanie się z warunkami bajtowymi teraz pozwoli Ci uzyskać wiedzę, dzięki której nie będziesz kupował produktów, których nie potrzebujesz.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz