Post

Czy potrzebujesz wsparcia LTE w swoim Smartwatch'u?

Łączność komórkowa to pożądana funkcja inteligentnego zegarka. Wbudowane radio LTE pomaga smartfonom pozostać w kontakcie w większej liczbie miejsc, nawet jeśli Bluetooth i Wi-Fi nie działają dobrze lub jeśli podłączony smartfon nie znajduje się w zasięgu.

Dwoma głównymi graczami na platformach typu smarttwatch podłączonych do LTE są Apple, z systemem Apple Watch działającym pod kontrolą systemu watchOS, oraz szerszy ekosystem dostawców oparty na systemie Google Wear OS.

Technologia LTE Smartwatch
Smartwatch'y, które zawierają radio LTE, łączą się automatycznie z sieciami komórkowymi. Urządzenia te korzystają z aplikacji oraz odbierają i wysyłają wiadomości, nawet jeśli Twój telefon znajduje się daleko. Smartwatch, który zawiera radio LTE, musi nie tylko łączyć się z tym samym operatorem, co telefon. Ponieważ radio, antena i bateria są mniejsze w smartfonie niż w smartfonie, może się okazać, że urządzenie nadgarstkowe nie działa tak dobrze w marginalnych połączeniach komórkowych.Przewoźnicy zazwyczaj udostępniają smartfony obsługujące technologię LTE z oddzielnym planem danych i dedykowanym numerem telefonu, który jest podporządkowany głównemu numerowi telefonu dla Twojego konta. Gdy ktoś dzwoni do Twojego smartfona, Twój smartfon może również dzwonić, a Ty możesz nawiązywać lub odbierać połączenia głosowe przez wbudowany mikrofon i głośniki.


W zależności od sprzedawcy, można sparować smartfon obsługujący technologię LTE z bezprzewodowymi słuchawkami dousznymi. Na przykład sparowanie zegarka Apple Watch z Apple AirPods umożliwia odtwarzanie muzyki i prowadzenie rozmów telefonicznych przy użyciu AirPods, a nie mikrofonu i głośników w zegarku.

Przewoźnicy zazwyczaj pobierają również dodatkowe opłaty za komponent głosowy i dane w smartfonie obsługującym technologię LTE, więc oczekują, że miesięczny rachunek wzrośnie.

Czy LTE jest tego warte?
Smartwatche dostępne są w dwóch wariantach: urządzenia, które zawierają radio LTE oraz urządzenia, które polegają wyłącznie na uwięzi Bluetooth na podłączonym smartfonie.

Główną zaletą droższego wariantu LTE jest przenośność. Jeśli planujesz przebywać w miejscach lub sytuacjach, w których potrzebujesz połączenia do przesyłania wiadomości lub muzyki, ale nie potrafisz utrzymać smartfona w zasięgu ręki, na przykład podczas wędrówek lub joggingu, smartfon z obsługą LTE ma sens.


Jeśli rzadko masz swój smartfon poza zasięgiem wzroku, dodatkowe funkcje smartfonu z obsługą LTE prawdopodobnie nie będą warte dodatkowych kosztów urządzenia i miesięcznych opłat za korzystanie z usług operatora.

Możesz wybrać sprytny zegarek spośród dwóch głównych ekosystemów - Apple watchOS i Google Wear OS.

URZĄDZENIA Z WATCHOS
Obecnie watchOS jest dostępny tylko na urządzeniach z serii Apple Watch wydanych przez Apple, Inc. Jest on powiązany z systemem operacyjnym dla smartfonów iOS i systemem operacyjnym dla tabletów iPadOS. Ze względu na głęboką pionową integrację, seria urządzeń Apple Watch doskonale łączy się z innymi urządzeniami Apple, a platforma posiada prawie 38% rynku smartwatchów w Ameryce Północnej.

Apple wydaje zarówno wersję LTE, jak i nie-LTE zegarka Apple Watch, z różnicą w cenie 100 dolarów.

URZĄDZENIA Z WEAR OS
Opracowany przez Google system operacyjny Wear OS to wieloplatformowe, inteligentne środowisko operacyjne zoptymalizowane pod kątem poleceń głosowych i machnięć. Urządzenia Wear OS są dostępne w kilku modelach różnych producentów i współpracują zarówno z telefonami i tabletami z systemem Android i iOS.

INNE ZEGARKI
U wielu producentów pojawił się chwytak land-grab dla nadgarstków. Chociaż wielu producentów opracowało własne środowiska pracy i unikalne urządzenia na przestrzeni lat - na przykład Fitbit lub Pebble lub domowej roboty opcja Samsunga - to jednak coraz częściej pojawia się potrzeba wykorzystania technologii LTE w celu uwolnienia sportowców, w szczególności od konieczności noszenia smartfonu.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz