Post

9 Ogromnych korzyści wynikających z posiadania SmartWatcha

Zalety inteligentnych zegarków
Nie mogę policzyć, ile razy słyszałem, jak ludzie mówili, że spryciarze to strata pieniędzy. Niestety, ci, którzy to mówią, po prostu nie rozumieją, do czego zdolny jest smartfon.

Są dwa rodzaje ludzi, którzy będą czytać ten post. Ci, którzy uważają, że to strata pieniędzy i ci, którzy chcą wiedzieć więcej o zaletach i wadach smartfonów, zanim zdecydują się na ich zakup.

Więc idź i sprawdź nasz przewodnik poniżej. Jestem całkiem pewna, że do końca artykułu będziesz miała solidne rozeznanie, czy dany smartfon jest odpowiedni dla Twojego stylu życia.

Niektóre z poniższych linków są linkami afiliacyjnymi, co oznacza, że bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, możemy zrobić prowizję, jeśli klikniesz i dokonasz zakupu.

1. Nie mówią tylko o czasie.

Wiele osób woli nosić zegarek. Cel jest albo funkcjonalny (wystarczy powiedzieć czas), albo dlatego, że jest modny. Dobry zegarek świetnie wygląda na czyimś nadgarstku.

Ale zegarki stają się coraz mniej popularne ze względu na pojawienie się smartfona. Kto musi kupić zegarek, gdy jego telefon informuje o godzinie, ma kalendarz i alarm? Jest to ważny punkt, który wyjaśnia spadek sprzedaży zegarków w ostatnich latach.

Ale spryciarze podkreślają ten trend, ponieważ oferują coś nieco innego. Oferują one wszystkie te podstawowe funkcje zegarków, ale robią też rzeczy, których smartfony nie potrafią. Wyjaśnimy dokładnie, czym są te rzeczy w ciągu tego artykułu.

 

2. Podróżny kumpel na twoim nadgarstku

Apple Watch na przykład jest w stanie dostarczyć różne wibracje do nadgarstka, aby poinformować Cię, czy powinieneś skręcić w prawo czy w lewo, podążając za wskazówkami. Zamiast stale patrzeć na smartfon, na przykład, jesteś w stanie podążać za niewidzialnym przewodnikiem, który informuje cię, gdzie się udać. Spójrz w górę i zajmij się scenerią, zamiast gapić się na mapę.

3. Znalezienie telefonu, klucza lub urządzenia jest jeszcze łatwiejsze
Jak dobrze wiesz, zgubienie telefonu lub kluczy jest niezwykle frustrującym doświadczeniem. Wydaje się, że zawsze dzieje się to przed jakąś ważną okazją, na którą po prostu nie możemy się spóźnić!

Na szczęście sprytny zegarek może sprawić, że ta niedogodność odejdzie do przeszłości.

Większość z nich posiada funkcję "Znajdź telefon". Możesz podłączyć telefon lub dowolne urządzenie do niego i będziesz mógł dzwonić przez zegarek, kiedy tylko zechcesz.

Zgubiłeś swój telefon? Wystarczy nacisnąć kilka przycisków na zegarku, aby zlokalizować go w kilka sekund.

4. Pracują jako dobry fitness tracker
Wiele smartfonów posiada funkcję śledzenia kondycji fizycznej jako podstawową. Pomoże Ci to nadążyć za Twoimi celami fitness. Więc jeśli kiedykolwiek myślisz o wzięciu fitness trackera lub krokomierza, możesz zastąpić go dobrym, inteligentnym zegarkiem.

Co dokładnie może zrobić mądrala? Może liczyć kroki, odległość, kalorie, tętno, puls, sen, a niektóre nawet wykraczać poza to, aby obliczyć inne ważne wskaźniki, które mogą być potrzebne. Niedawno sprawdziliśmy LQM EX1 Fitness Tracker i jestem pewien, że dobry smartfon może zaoferować Ci to samo.

Zegarki Garmin są szczególnie dobre urządzenia oparte na fitness, ale większość z nich oferuje funkcje śledzenia fitness w tych dniach, ponieważ technologia ta jest znacznie tańsza w produkcji niż kiedyś.

Teraz są nawet modele, które są całkowicie wodoodporne i idealne dla pływaków. Zapoznaj się z naszym przewodnikiem po najlepszych wodoodpornych smartfonach.

5. Natychmiastowe odpowiadanie na wiadomości i odbieranie połączeń
Jeśli masz inteligentny zegarek na nadgarstku, nie musisz już wyciągać telefonu z kieszeni. Możesz odbierać połączenia lub odpowiadać na wiadomości w podróży. Jest to szczególnie przydatne, gdy ćwiczysz lub w sytuacji, gdy noszenie telefonu jest po prostu zbyt niewygodne.

Niektóre zegarki mają również wsparcie głosowe. Jak coś ze Star Treka, możesz rozmawiać z nadgarstkiem i komunikować się z kimś odległym o tysiące mil!

Należy tylko pamiętać, że wszystko to odbywa się na znacznie mniejszą skalę niż w przypadku smartfonów, dzięki czemu interfejs może być nieco bardziej przejrzysty. Smartwatch nigdy nie zastąpi telefonu do tych zadań (i tak nie w najbliższej przyszłości), ale na pewno jest bardzo zdolny, gdy jest używany przez niewielką ilość czasu, gdy noszenie telefonu jest po prostu niezręczne.

6. Zobacz swoje powiadomienia w mediach społecznościowych
Kto nie chce oglądać Facebooka, Twittera, WhatsAppa, SnapChata lub innych powiadomień społecznych na nadgarstku? Cóż, ja właściwie i to jest zawsze coś, co wyłączam, ale dla innych, to jest funkcja "musi mieć".

Niektóre zegarki będą po prostu pokazywać Twoje wiadomości i aktywność w mediach społecznościowych, ale inne umożliwią Ci również interakcję z aplikacją. Nie polecam używania tego jako podstawowej metody interakcji z ludźmi w mediach społecznościowych, ponieważ jest to trochę fiddly, ale przy tych okazjach, gdy jesteś na biegu lub coś, to jest niesamowite!

Po prostu uważaj na zegarek, który robi to prawidłowo. Wielu producentów twierdzi, że ich zegarki są "podłączone" w ten sposób, ale w rzeczywistości muszą one zasilać sygnał Bluetooth z telefonu komórkowego. Naprawdę niezależne, samodzielne smartfony wymagają planu danych i karty SIM i mają tendencję do bycia po droższej stronie. O naszych ulubionych można przeczytać tutaj.

7. Jesteś nawet połączony podczas wykonywania czynności
Podczas biegania, jazdy na rowerze, pływania lub innych form aktywności fizycznej, możesz zajrzeć do swoich wiadomości, połączeń lub powiadomień. Czasami podczas tych czynności nie możesz mieć przy sobie telefonu, a i tak jest to po prostu niezręczne i irytujące. Oto, gdzie inteligentny zegarek staje się naprawdę przydatny.

Jesteś pod wodą? Nie ma żadnego problemu! Zegarek Apple Watch Series 4 ma wodoodporność 50 metrów pod wodą. Po prostu odpocznij szybko podczas pływania, aby sprawdzić swoje wiadomości, bez konieczności wychodzenia z basenu.

8. Utrzymuje cię w kontakcie dłużej niż twój telefon
Być może już za pierwszym razem zastanawiasz się, po co ci inteligentny zegarek, skoro masz już dobry smartfon?

Wstrząsnąć nim z głowy, ponieważ niektóre inteligentne zegarki mają tak wydajne baterie, że telefon po prostu nie może porównać.

Wybierasz się na długą wycieczkę? Smartfon Pebble Time Steel może zapewnić Ci łączność podczas całej podróży nawet przez 10 dni na jednym pełnym naładowaniu.

Właściwie, to nie jest nawet najdłużej działająca bateria! Po prostu uważamy, że jest to wspaniały zegarek, który tak się składa, że ma niesamowitą żywotność baterii. Jeśli chcesz zobaczyć niektóre zegarki o naprawdę wyjątkowej żywotności baterii, nie przegap tego przewodnika!

9. Twoja rozrywka jest na twoim nadgarstku

Załóżmy, że idziesz i nagle chcesz obejrzeć film na YouTube, o którym mówi twój przyjaciel. Jesteś o jedno lub dwa kliknięcia od grania w YouTube na swoim zegarku.

Możesz oglądać filmy i odtwarzać muzykę w podróży. Nigdy nie zastąpi on dużego ekranu Twojego telefonu, ale w tych szybkich chwilach jest nie do pobicia dla wygody.

Najnowsze modele, takie jak Garmin Vivoactive 3 Music (jestem właścicielem tego zegarka i jest on niesamowity!) mają nawet możliwość przechowywania na nich muzyki, która może być następnie odtwarzana przez słuchawki Bluetooth całkowicie bezprzewodowo. To nigdy nie przestaje wywoływać uśmiechu na mojej twarzy, gdy wychodzę z domu. To jest technologia filmowa sci-fi około 20 lat temu!

Czy mądre zegarki są tego warte?
Jeśli nigdy wcześniej nie używałeś takiego zegarka, to założę się, że jesteś teraz prawie przekonany! Z mojego doświadczenia wynika, że jeśli jesteś fanem mobilności i łatwości obsługi, nie ma nic lepszego niż smartfon, który zapewni ci "połączenie".

Jeśli sprzedajesz się z zaletami, radzę sprawdzić, który zegarek jest dla ciebie odpowiedni. Najlepszy nie zawsze jest idealny dla każdego. Zamiast tego zidentyfikuj swój OS (system operacyjny), sprawdź specyfikacje i wybierz swój.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz