Post

Co wiem o moim śnie dzięki Apple Watch

Używam smartfonów od wielu lat, odkąd moja siostra w USA podarowała mi Pebble. Dla mnie smartfon nie jest próżniakiem, to konieczność. Od ponad dekady jestem cukrzykiem, który zdiagnozowano u mnie zanim skończyłem 30 lat.

Więc Pebble początkowo pomógł mi śledzić kroki, które podjęłam i ile kalorii się w wyniku tego spaliło. Mógł też pokazywać komunikaty i pomagać mi kontrolować muzykę. To było tak mądre, jak się stało.

Że kiedy przyszedł Apple Watch. Pierwsza wersja nie różniła się zbytnio od kamyka, z wyjątkiem wspaniałego ekranu i opcji paska. Ale mimo to, stał się bardziej popularny niż jakikolwiek smartwatch. Teraz, prawie pięć lat później, Apple Watch jest najbardziej popularnym zegarkiem na świecie.

apple blog, apple update, apple watch, apple watch smartwatch apple smarttwatch Rodzaj danych AutoSleep dał mi również uświadomić sobie, jak niedobór snu byłem na co dzień. Express Photo: Nandagopal Rajan)
Ale nie udało się tego osiągnąć poprzez śledzenie kroków lub wysyłanie powiadomień. Zostało to osiągnięte, ponieważ w końcu jest to zegarek, na którym można polegać. Nawet gdy jego bateria jest prawie wyczerpana, zegarek pokazuje czas. I to, jak sądzę, właśnie dlatego Apple Watch może stać się tak popularny. Nie zastąpił mądrych zegarków. Zastąpiło same zegarki.

Dla użytkowników takich jak ja, Apple Watch jest czymś więcej. Pozwól, że powiem ci dlaczego.

Od pewnego czasu mam wysoki poziom cukru we krwi na czczo. W ciągu ostatniego roku, na zasadzie insuliny, mój poziom spadł do prawie normalnego poziomu. Jednak dane na temat postu były nadal wysokie. Ale mój lekarz, jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie lekarzy, jakich można spotkać, nie był tym zaniepokojony. Przez dwa tygodnie monitorował mnie pod kątem stężenia glukozy i był zadowolony z wyników. Uważa, że poziom cukru zaczyna wzrastać, gdy tylko organizm zorientuje się, że jesteś przytomny. Zasugerował mi użycie aplikacji do monitorowania snu wraz z Apple Watch.

Ściągnąłem Auto Sleep i nosiłem zegarek do łóżka przez jakiś czas. Wtedy zdałem sobie sprawę, że kiedy budzę się około 6 rano, w rzeczywistości wstaję dużo wcześniej i po prostu leżę w półśnie. Ciało wstało godzinę wcześniej i wypuszcza glukozę, która ma zająć następny dzień. Kiedy zacząłem pobierać krew, jak tylko wyszedłem z łóżka, liczby były w granicach możliwości.

apple blog, apple update, apple watch, apple watch smartwatch apple smarttwatch Istnieje kilka innych aplikacji, które pomagają mi żyć lepiej, zdrowiej. Express Photo: Nandagopal Rajan)
Rodzaj danych, jakie dał mi AutoSleep, uświadomił mi również, jak bardzo niedobór snu miałem na co dzień - cukrzyk jak ja potrzebuje co najmniej ośmiu godzin snu dziennie, ledwo radziłem sobie z sześcioma.

Jest jeszcze kilka innych aplikacji, które pomagają mi prowadzić lepsze, zdrowsze życie. Przez większość dni wykonuję 10 000 kroków, a aplikacja Activity App utrzymuje mnie na właściwej drodze do osiągnięcia tego celu. Przerzuciłem się na chwilę na Jogę i zdobycie aplikacji powodowało spalanie kalorii. To wszystko ma teraz większy sens, ponieważ zainwestowałem w pakiet ubezpieczeniowy, który daje zwrot pieniędzy za dni, w których jestem aktywny. W końcu pojawiła się prawdziwa zachęta, by pozostać w dobrej formie.

Choć jest wiele aplikacji, których regularnie używam w aplikacji, jest jedna, której używam w celu wywołania szoku i podziwu: migawka aparatu, która pozwala mi być częścią zdjęcia grupowego i robić je również.

Jest też teraz opcja EKG, której używam raz na jakiś czas, aby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Ponadto, będąc cukrzykiem z nadciśnieniem, jest to trochę uspokajające, jak to, że twój zegarek może potencjalnie ostrzec cię, jeśli przeczyta coś nienaturalnego w twoim biciu serca.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz